top of page
strip colour.jpg

המגזין שלנו מוקדש לנושאי מודעות ותמיכה באזרחים בגיל השלישי
חולי אלצהיימר ודמנציה ומשפחותיהם.

לחצן מצוקה סלולרי מובנה בתוך שעון איתור WATCH-ME .


איש מבוגר

כאשר אנשים מתבגרים ומגיעים לגיל השלישי, הם מתמודדים עם מגוון בעיות הקשורות למצב תעסוקתי, חברתי, סוציו-אקונומי וכמובן בריאותי. אנשים שכל חייהם היו עצמאיים, גידלו ילדים, פיתחו קריירה, היו בעלי שליטה וכוח, עם השנים עוברים תהליכים של יציאה לפנסיה, הידרדרות במצב הבריאותי. חלקם מתרחקים מחיים חברתיים פעילים שהיו להם קודם וסובלים מבדידות. חלקם מאבדים את בני או בנות זוג. הרבה פעמים מצב הנפשי והבריאותי מכריח את הקשישים להיכנס לתלות בילדים הבוגרים או בשירותי רווחה או סיעוד.


גם אם אנשים מבוגרים מנסים להמשיך חיים עצמאיים וממשיכים לגור לבד, הם עלולים לחשוש מהבדידות, ממצב של החמרה במצב הבריאותי כאשר אף אחד לא יהיה בסביבתם. המצב עשוי ליצור דאגותיהם גם של בני משפחה. נפילות, סחרחורות, תאונות ביתיות שונות יכולות לקרות כאשר קשישים נמצאים לבד בביתם. גם כאשר המבוגרים רגילים לצאת לבד מביתם, הם עלולים להרגיש לא טוב באמצע הדרך, ללכת לאיבוד.


לחצני מצוקה למבוגרים נועדו לאנשים בגיל השלישי ובני משפחותיהם על מנת לספק להם ביטחון ויכולת תמיכה בעת הצורך. מכשירי חירום עם לחצן מצוקה מותקן בהם אמורים לתת לקשישים אפשרות להמשיך לשמור על השגרה, על אורך חיים עצמאי עד כמה שאפשר ללא תלות בבני משפחה וילדים ולהרגיש ביטחון.


סוגים של לחצני מצוקה.

לחצני מצוקה פותחו והותאמו למצבי חירום שונים. ישנם מספר סוגי לחצני מצוקה למבוגרים בשוק.

באופן כללי, לחצני מצוקה מחולקים לשתי קבוצות עיקריות: לחצני מצוקה המחוברים למוקדי שירות רפואי ולחצני מצוקה המקושרים לבני משפחה קרובים.


לחצני מצוקה המחוברים למוקד רפואי.


לחצן מצוקה על היד של אישה מבוגרת
לחצן מצוקה נייד - אילוסטרציה

לחצני מצוקה למבוגרים שמקושרים למוקד רפואי קיימים בכמה סוגים: סוג נייח וסוג נייד.


לחצני מצוקה נייחים בדרך כלל מותקנים במקום קבוע על הקיר או שולחן.

לחצני מצוקה ניידים בדרך כלל מגיעים בצורת צמיד, או סוג של תיליון ששמים על החוט ותולים על הצוואר, או לחצנים המותקנים על סוגי של שעונים פשוטים. לחצני מצוקה ניידים כאלה מאפשרים גישה מהירה יותר. אלה לחצנים סלולריים שמאפשרים קריאה לעזרה גם בבית וגם מחוץ לבית. לחצני מצוקה אלה גם מחוברים למוקדי שירות רפואי. גם סוג הנייח וגם סוג הנייד של לחצני מצוקה שמחוברים למוקדים רפואיים מיועדים לקשישים שסובלים מבעיות רפואיות חמורות המצריכות מעקב מתמיד, זריזות תגובה בהגשת עזרה, תמיכה מקצועית בכל עת בזמן הצורך. שימוש בהם כרוך בדמי שירות חודשיים או שנתיים לפי הסכם עם מוקד שירות רפואי.לחצני מצוקה המחוברים לקרובי משפחה.

למכשירי לחצן מצוקה מסורתיים יש חשיבות רבה עבור אוכלוסייה מבוגרת עם בעיות בריאותיות רציניות. אך יחד עם זאת, הם לא נותנים כל הפתרונות האפשריים עבור אזרחים מבוגרים ומשפחותיהם.


יד של בת מרגיעה את אמא מבוגרת דואגת

רוב המבוגרים אינם נמצאים במצב בריאותי קריטי המחייב התקנת לחצני מצוקה המקושרים למוקדים רפואיים. דמי שירות חודשיים של מוקדים רפואיים פרטיים די גבוהים ולא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה שירות כזה. הרבה פעמים, גם לאחר הזעקת עזרה רפואית לבית של המבוגר, כוחות הסיוע לא הצליחו להיכנס לבית ונאלצו להזעיק בני משפחה קרובים כדי להיכנס לבית בכדי להגיש עזרה. במקרים רבים אנשים מבוגרים ירגישו חשדנים מדי ולא ירגישו בנוח לפנות לעזרה של מוקדנים זרים או יסכימו להכניס אנשים זרים להגשת עזרה (אם זו עזרה רפואית או טכנית ) כאשר הם לבד בבית. אנשים מבוגרים בני 60+ לעיתים מתקשים לאמץ טכנולוגיות חדשניות. וכל פעם שהם לא ימצאו או לא ישמעו צלצול של טלפון מבני המשפחה, יקיריהם גם מתחילים לדאוג בלי יכולת לדעת מה קורה בבית והאם הוריהם המבוגרים בקו בריאותי תקין.

אלה סיבות מאוד חשובות לפיתוח לחצן מצוקה סלולרי שמתקשר לבני המשפחה הקרובים.


לחצן מצוקה סלולרי המותקן בשעון איתור ומצוקה WATCH-ME.

חברת GEOCARE פיתחה שעון מיוחד לבני הגיל השלישי המצויד בכרטיס סים סלולרי, לחצן מצוקה סלולרי, ומערכת GPS, ואפליקציה נלווית המאפשרת תפעול קל של כל מאפייני השעון.


לחצן מצוקה המותקן בשעון חכם WATCH-ME משרת בדיוק מטרה זו - יכולת ליצור קשר מיידי עם בני משפחה ולהזעיק עזרה לפי הצורך גם כאשר ההורה נמצא בתוך הבית ואו מחוצה לו. בזמן לחיצה על לחצן SOS, השעון אוטומטית מחייג לארבעת המספרים הראשונים שהם בדרך כלל מספרי טלפון של אנשים הכי קרובים. החיוג מתבצע למספרים בזה אחר זה, עד לקבלת המענה.


כיוון שלחצן מצוקה מותקן על השעון החכם פעולת הSOS נגיש למבוגר בכל מקום ובכל זמן שהוא עונד אותו.


בין היתרונות הנוספים של שעון עם לחצן מצוקה :

  • בני המשפחה יכולים לחייג לשעון עצמו ולדבר עם עונד השעון.

  • במידה ועונד השעון לא יענה, לאחר 30 שניות המכשיר יאפשר "שיחה מתפרצת" וניתן לקרוא לעונד השעון מתוך הרמקול שנמצא בשעון עצמו ולשמוע את תגובת ההורה.

  • ממחקרים שנערכו , הרבה הורים שמפעילים את לחצן המצוקה כאשר הם נמצאים מחוץ לבית נקלעים למצב של בלבול בו הם מתקשים לתאר את מיקומם ומקשים על בן המשפחה בסיוע מהיר לעזרה. בשעון watch me יש מערכת GPS המאפשרת בעזרת האפלקציה של השעון לדעת את מיקומו של ההורה כאשר הוא נמצא מחוץ לביתו. כך ניתן להחיש עזרה במהירות למיקומו המדויק של ההורה הזקוק לנו. 

לשאלות נוספות, מילאו טופס למטה או התקשרו 072-3311065


0 תגובות

Yorumlar


bottom of page